Zanim podejmiesz decyzję o udziale w kursie złotniczym przyjedź na nasze bezpłatne Seminaria na  których zapoznamy Cię z zakresem  merytorycznym kursu złotniczego i na którym możesz sprawdzić  naszą ofertę nauki złotnictwa oraz swoje predyspozycje - bezpośrednio w pracowni złotniczej. 
Nasze Seminaria organizujemy wyłącznie w weekendy (sobota/niedziela) i są bezpłatne . Uczestnicy seminarium ponoszą jedynie koszty zakwaterowania i wyżywienia . Sprawdź najbliższy termin

Pełna oferta naszych kursów:

1. Kurs metaloplastyki - podstawy złotnictwa

Oferujemy 7 dniowy, 14 dniowy oraz weekendowy (3 dniowy) - intensywny kurs projektowania i samodzielnego wykonywania biżuterii oraz małych form rzeźbiarskich i przedmiotów artystycznych z metali szlachetnych. W jego ramach kładziemy szczególny nacisk na te zagadnienia techniki i technologii złotniczej które umożliwią uczestnikowi realizację jego zamierzeń artystycznych w przyszłej samodzielnej pracy. Dla potrzeb zajęć przygotowaliśmy dwie pracownie w których zajęcia prowadzą doświadczeni i znani złotnicy : Marek Nowaczyk i Jacek Skrzyński.
Wiedzę praktyczną uczestników uzupełniamy zajęciami teoretycznymi z zakresu historii sztuki ze szczególnym uwzględnieniem wzornictwa artystycznego.
Po ukończeniu kursu uczestnik otrzymuje  zaświadczenie o ukończeniu kursu na druku MEN. Posiadamy wpis do rejestru RIS (Rejestr Instytucji Szkoleniowych) co umożliwa sfinansowanie szkolenia przez Urzędy Pracy.
W każdej chwili uczestnik rozpoczynający działalność we własnym zakresie może liczyć na naszą pomoc w zakresie problemów technicznych i technologicznych, oraz zagadnieniach związanych z wyposażeniem pracowni.
Dla uczestników podejmujących szkolenie grupowo ( od 2 osób) mamy specjalne zniżki kosztów kursu!
.
oferujemy:
 • Uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez doświadczonych złotników
 • Dobre przygotowanie do podjęcia własnej działalności
 • Zakwaterowanie i wyżywienie
 • Do dyspozycji biblioteka
 • Uczestnictwo w szkoleniu w niewielkiej grupie ( max.4 osoby).
 • Dostęp do w pełni wyposażonej pracowni, także poza godzinami zajęć
 • Możliwość przyjemnego spędzenia wolnego czasu (przejażdżki rowerowe po okolicy, zimą narciarstwo biegowe)
Wymagania:
zgłoszenie uczestnictwa
sprawność manualna


2.Wakacyjna szkoła biżuterii

Oferta dla tych którzy lubią spędzać wolny czas efektywnie. To oferta dla tych którzy myślą o zmierzeniu swoich sił przy tworzeniu biżuterii oraz przedmiotów ze srebra i kamieni. To oferta na spędzenie 2 tygodni wakacji w zaciszu wsi na skraju lasu, w otoczeniu parku przyrodniczego z lęgowiskami dzikich ptaków. To wyjątkowa oferta spędzenia wakacji (letnich i zimowych) połączona z pozyskaniem podstaw techniki i designu oraz spróbowaniu swoich sił w tworzeniu przedmiotów artystycznych.
Oferujemy:
 • Zakwaterowanie i wyżywienie
 • Połączenie nauki z przyjemością odpoczynku
 • Zajęcia w pełni wyposażonej pracowni złotniczej
 • Program zwiedzania okolicznych zabytków (szlak zamków krzyżackich)
 • Malownicze okolice i wiejskie zacisze
 • Wyprawy rowerowe latem a zimą narciarstwo biegowe
 • Biblioteka
 • Parking wewnętrzny
 • Rowery
wymagania :
Zgłoszenie uczestnictwa  ...
Jesteśmy do Państwa  dyspozycji od 1-14 i od 16-30 każdego miesiąca, w szczególnych przypadkach możliwe jest także indywidualne ustalenie terminu kursu.
Koszty kursu dla osoby samodzielnie uczestniczącej w programie ( przy udziale grupowym, od 2 osób - stosujemy korzystne obniżki ceny kursu):
Koszt pełnego 14 dniowego kursu złotniczego to 4500 zł ( z zakwaterowaniem i wyżywieniem),
koszt kursu 7 dniowego (dla osób mających pewne doświadczenie mataloplastyczne) to 2500 zł ( z zakwaterowaniem i wyżywieniem) , kurs weekendowy (3 dni) to koszt 900 zł ( z zakwaterowaniem i wyżywieniem).
Ponadto realizujemy Kurs wakacyjnej szkoły biżuterii12 dni - który łączy w sobie formę wypoczynku w zaciszu wsi z zajęciami w pracowni złotniczej (8 dni zajęć w pracowni po 4 godz.dziennie), gdzie nauczyć się można podstawowych technik złotniczych oraz tworzenia biżuterii. Koszt kursu z zakwaterowaniem i wyżywieniem - 3500 zł.

Wydajemy zaświadczenia o ukończeniu kursu na druku MEN.

Oferta Warsztatów Artystycznych w przygotowaniu:

1. Garncarstwo i  ceramika artystyczna
2. Podstawy rysunku i grafiki
3. Podstawy pracy ze szkłem i witrażu
4. Podstawy projektowania  wnętrz i ogrodów  
5. Kowalstwo artystyczne
Napisz co Cię interesuje, czego  poszukujesz !
Ważne: wypełnij pola oznaczone *